17.1.2022.

Početak novog projekta - DORAS

Hrvatsko geografsko društvo (HGD) Zadar u partnerstvu sa Sveučilištem u Zadru započelo je provedbu projekta Dostupnost zelenih površina i javnih usluga za ranjive skupine (DORAS). Projekt je sufinanciran od strane Europske Unije iz Europskog socijalnog fonda. Svrha projekta DORAS je izrada višekriterijskih GIS modela dostupnosti do javnih usluga i zelenih površina za ranjive skupine u lokalnoj zajednici Zadra radi postizanja jednakih mogućnosti i nediskriminacije. GAL tim volonterski će se priključiti u izvršavanju projektnih aktivnosti vezanih uz prikupljanje i obradu aerofotogrametrijskih podataka. Naših pet članova prikupit će orijentacijske i kontrolne točke te snimiti odabranu lokaciju pomoću bespilotne letjelice (UAV).

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda