1.4.2022.

Kišni ljudi

Dočekali smo i prvu kišu od početka provođenja aktivnosti na mikro lokaciji! U suradnji s vanjskim suradnicima s Instituta Ruđer Bošković provodimo ispitivanje prisutnosti teških metala i policikličkih aromatskih ugljikovodika (PAH), mikrobiologiju te ispitujemo fizikalno-kemijska svojstva oborinske vode na području topografskog slijeva potoka Vruljica u sklopu projekta Interreg STREAM. Prikupili smo površinske uzorke vode na četiri lokacije na prometnicama koje se spuštaju prema parku Vruljica, zatim na tri lokacije u samom potoku te na još dvije lokacije u moru, na ušću Vruljice. Uzorci su poslani na ispitivanje u Institut Ruđer Bošković i jedva čekamo vidjeti što to teče našim ulicama.