29.7.2021.

Interreg STREAM projekt - Poreč

Nedavno smo posjetili Grad Poreč kako bi obavili terenske aktivnosti vezane uz projekt STREAM! Održan je sastanak u Gradskoj Vijećnici Poreč s predstavnicima gradske uprave, zapovjednikom JVP Poreč, predstavnicima ureda za prostorno planiranje, direktorom komunalnog poduzeća i ostalim strateški važnim osobama u urbanom planiranju i upravljanju rizikom. Također, na sastanku su prisustvovali projektni partneri iz Italije zaduženi za diseminaciju. Na sastanku je prezentiran projekt STREAM i njegovi ciljevi te su prezentirane do sad obavljene aktivnosti od strane GAL tima. Razmjenjene su informacije te su prikupljani digitalni prostorni podatci koji su neophodni za hidrološko i hidrauličko modeliranje. Sastanak je medijski popraćen od strane talijanskih partnera koji će izraditi kratki dokumentarni film o projektu. Za potrebe filma napravljen je intervju s voditeljem projekta Vlatkom Rolandom te snimljena reportaža o projektnim aktivnostima GAL tima. Osim navedenog sastanka održani su i sastanci s pojedinim predstavnicima institucija u sklopu kojih su prikupljeni relevantni prostornih podatci koji će se dodatno unaprijediti i koristiti u daljnjem istraživanju. U sklopu terena posjetili smo sve lokacije koje su istaknute kao kritične po pitanju učestalosti poplava, odradili aerofotogrametrijsko snimanje bespilotnom letjelicom i proveli anketno istraživanje s ciljem utvrđivanja društvene percepcije rizika od pluvijalnih poplava.