2.2.2022.

Interreg NETWAP projekt - otok Ist

GAL tim u suradnji s Institutom Ruđer Bošković provodi istraživanje u sklopu Interreg projekta NETWAP (NETwork of small "in situ" Waste Prevention and management initiaves) čiji je osnovni cilj istraživanje potencijalnih šteta u okolišu i poboljšanje kvalitete pomorskog okoliša na odabranim lokacijama  sukladno metodologiji održivog gospodarenja otpadom koja se temelji na inovativnim tehnologijama i metodama. Nedavno je naš tim proveo anketno istraživanje na otoku Istu s kojim je ispitao mišljenje stanovnika o načinima postupanja s otpadom, potrebama lokalnog stanovništva te prednostima i nedostatcima kompostane na otoku. Također odrađeno je aerofotogrametrijsko snimanje naselja Ist i snimanje morskog dna pomoću Chasing M2 pro podvodnog drona kako bi se utvrdila količina mikroplastike u okolišu.