28.3.2022.

Dies academicus 2022.

Povodom 20. obljetnice Sveučilišta u Zadru u organizaciji Sveučilišta i Odjela za geografiju održana je prezentacija opreme GAL-a te su članovi našeg tima održali predavanja u studentskom klubu Božo Lerotić. Član našeg tima Lovre Panđa održao je predavanje pod nazivom Geoprostorne tehnologije u zaštiti i promocije prirodne i kulturne baštine, dok je Rina Milošević prezentirala projekt STREAM. Također, studenti druge godine diplomskog studija prezentirali su projekte na kojima su radili cijeli treći semestar u sklopu kolegija Modeliranje prostornih podataka u GIS-u IIGeografski pristup vrednovanju kulturne baštine. Rajko Marinović je prezentirao projekt kartiranja primorskih četinjača na području grada Zadra, dok je Marko Režić prezentirao 3D dokumentaciju pluteja iz crkve sv. Nediljice iz 11. stoljeća.